Informacije
Aktuelno
Arhiva vesti
Gljivarsko društvo
Izložbe
Pravilno sakupljanje
Kodeks za sakupljače
Praktične brošure
Karta okoline
Karta Divčibara
Forum
Linkovi
Dani gljiva
Karta Divčibara
Protekli Dani gljiva
O Divčibarama
Foto galerija
Info
Knjiga utisaka
Mapa sajta
Prijava
Pretraga
Kontakti

JEDNOSTAVNA JELA OD GLJIVA Štampaj E-pošta

SUNČANICE SA SLANINOM (Macrolepiota procera)

500gr sunčanica; 150gr slanine; jedna glavica crnog luka; jedna kaščica maslaca; 1dl kisele pavlake; 1/2dl Sherrya; so i biber; ljuta papričica.

Sunčanicu pažljivo očistimo i isečemo na krupnije komade, na maslacu propržimo šniteve slanine, dodamo sitno seckani crni luk, sunčanice, so, biber i ljutu papriku pa krčkamo 15 min, zatim dodamo sherry kuvamo još 3 min pomerimo jelo sa grejnog tela dodamo pavlaku, promešamo i serviramo toplo.

GULAŠ OD GLJIVA

800gr gljiva; 250gr krompira; 30gr svinjske masti; 400gr crnog luka; 3 čena belog luka; 2 lista lovora; so i biber; jedna kašika paradaiz pirea; jedna kašika slatke crvene paprike; jedna kašičica mlevenog kima; jedna kaščica začina C; mesni fond. 

Gljive očistimo i izrežemo na veće komade, crn luk pržimo na masti, dodamo gljive i krčkamo na tihoj vatri dok gljive nepuste vodu, zatim dodamo na kockice izrezan krompir, beli luk, ztačin C, lovorov list, kim, i paradaiz pire, a zatim sve to zalijemo mesnim fondom. Sve to kuvamo dok krompir neomekša po potrbi dolivamo tečnosti pred sam kraj kuvanja dodamo slatku crvenu papriku, po potrebi začina C i još malo sve to prokuvamo i služimo toplo.

LUK PUNJEN GLJIVAMA


500gr gljiva; 30gr maslaca; 9 glavica crnog luka istih veličina; jedna kaščica sitnoseckanog peršunovog lista; 50gr parmezana; so i biber; ljuta papričica. 

Gljive očistimo i izrežemo na sitne kockice, jednu glavicu crnog luka isečemo sitno i propržimo na maslacu, dodamo gljive, 2/3 peršuna, so, biber, ljutu papričicu i sve to pržimo dok neispari sva voda a zatim odložimo na toplo do daljnjeg. Preostale glavice crnog luka očistimo i odsečemo im donji deo (gde je koren) a taj veći kuvamo 5 min u ključaloj vodi, kada se glavica ohladi izvadimo unutrašnje slojeve svaki posebno pa ih posolimo i napunimo sa predhodno pripremljenim gljivama. Zatim sve pospemo sa parmezanom i preostalim peršunom i pečemo u rerni do 30 min na 200C. Služiti toplo.

PUNJENE PAPRIKE

400gr gljiva; 6 paprika babura; 40gr maslaca; 3 jajeta; jedna glavica crnog luka; jedna kaščica sitno sečenog peršunovog lista; jedna kaščica slatke mlevene paprike; 2 kašike prezli; so i biber; začin C. 

Gljive očistimo i izrežemo na sitne kockice, crni luk propržimo na maslacu, zatim dodamo gljive, peršun, jednu papriku izrezanu na sitne kockice. Pržimo 10 min na tihoj vatri a zatim sklonimo sa grejnog tela i ostavimo da se ohladi do daljnjeg. U drugo posudi izmešamo jaja, prezle, slatku papiku pa dodamo u gljive promešamo i tom smesom napunimo paprike. Napunjene paprike poređamo u vatrostalnu posudu nalijemo sa malo mesnog fonda i pečemo oko 35 min na temperaturi od 220 stepeni. U tiganju sa malo ulja dodamo belo brašno i kada se proprži dodamo crvenu mlevenu papriku i sa tim prelijemo paprike prodrmamo činiju da se sjedini zapška dopečemo još 5 min i služimo toplo.

 
Sledeće >

 

Gljive
O gljivama
Zaštićene gljive
Jestive gljive
Lekovite gljive
Otrovne gljive
Jela od gljiva
Foto galerija
ANKETA
Da li ste zadovoljni ovogodišnjim Danima gljiva
 
Vesti
Kako saznajemo u Valjevskom zdravstvenom centru u proteklih nedelju dana nije bilo trovanja gljivama.
 
Dragi posetioci, molimo vas da se, radi vaše bezbednosti, pri svojim determinacijama gljiva koje ste pronašli u prirodi, ne rukovodite samo opisima i slikama koje na sajtu možete pronaći. Pre nego što zaključite koju i kakvu gljivu ste pronašli, dakle, da li je ona jestiva ili ne, uključite se u rad nekog od gljivarskih društava kojih ima u gradovima širom Srbije i gde ćete dobiti odgovarajuću informaciju.
Za sada su to: Beograd (dva gljivarska društva), Valjevo, Banja Koviljača, Sremska Mitrovica, Novi Sad, Kragujevac, Lazarevac, Vrnjačka banja, Kruševac.
 
   
   
2008 © donewell